Nieuwsbrief

Fondsinvesteringen

PMV fondsinvesteringen voorziet in het ter beschikking stellen van risico- en groeikapitaal via onafhankelijke fondsen

Fondsinvesteringen

PMV investeert samen met andere, private investeerders (‘limited partners’) in investeringsfondsen beheerd door onafhankelijke fondsbeheerders (‘general partners’). Het zijn deze fondsen die risicokapitaal dan wel groeikapitaal verschaffen aan respectievelijk start-ups & scale-ups en kmo’s.

Op die manier activeert PMV Fondsinvesteringen het beschikbare risico- en groeikapitaal in Vlaanderen en kunnen de investeringsmiddelen aanzienlijk toenemen om de ‘first equity gap’ van start-ups en de ‘second equity gap’ van scale-ups te dichten en het groeitraject van kmo’s te ondersteunen.

De fondsen kunnen actief zijn binnen of buiten Vlaanderen.  Er moet steeds een stevige link met Vlaanderen zijn via de beheerder of de investeringsstrategie.

Start-upfondsen

 

focussen hoofdzakelijk op recent opgerichte bedrijven. Investeringen gebeuren typisch zeer vroeg in het bestaan van een bedrijf (‘zaaikapitaal’) of in vervolgkapitaalrondes (‘early stage venture capital’)

Scale-upfondsen

 

hebben hun focus op snelgroeiende bedrijven die reeds een eerste marktvalidatie hebben. Investeringen gebeuren dikwijls in grotere kapitaalrondes later in de levenscyclus van het bedrijf (‘later stage venture capital’)

Groei- en overnamefondsen

kijken voornamelijk naar bedrijven in de traditionele economie die geconfronteerd worden met een opvolgingsproblematiek of kapitaalbehoefte voor de ondersteuning van hun groei

PMV Fondsinvesteringen heeft kapitaal toegezegd aan onderstaande investeringsfondsen.

Fondsen in investeringsfase zijn nog op zoek naar nieuwe, beloftevolle bedrijven om in te investeren.

Fondsen in desinvesteringsfase hebben hun investeringsportefeuille samengesteld, kunnen enkel nog vervolginvesteringen uitvoeren in bestaande participaties en trachten hun participaties te valoriseren door ze te verkopen.

Fondsen in investeringsfase

Fondsnaam Investeringsfocus Website
Amavi Proptech Fund Start-up/Scale-up www.amavi.capital 
Angelwise (i.s.m. BAN Flanders) Seed/Start-up/Business angels www.angelwise.be
Astanor Ventures II Seed/Start-up/Scale-up www.astanor.com
Bioqube Factory Fund I Seed/Start-up www.bioqubeventures.com
Capricorn Digital Growth Fund Start-up/Scale-up www.capricorn.be
Capricorn Sustainable Chemistry Fund Start-up/Scale-up www.capricorn.be
CIM Capital Restruct Fund I Herstructureringen www.cimcapital.be
Down2Earth II Capital Groei & Overnames www.d2e.be
DROIA Genetic Disease Fund Seed/Start-up www.droia.be
DROIA Oncology II Seed/Start-up www.droia.be
Force Over Mass IV Start-up/Scale-up www.fomcap.com
Fortino Capital Growth PE II Scale-up www.fortino.be
Fortino Capital Venture II Start-up www.fortino.be
ForsVC Game Fund I Seed/Start-up www.fors.vc 
Heran HealthTech Fund I Seed/Start-up www.heranpartners.com
Hummingbird Opportunity Fund II Scale-up www.hummingbird.vc
Hummingbird Ventures IV Start-up www.hummingbird.vc
imec.xpand II Seed/Start-up/Scale-up www.imecxpand.com
In2Action Capital Herstructureringen www.in2actioncapital.be
Innovation Fund Seed/Start-up www.innovationfund.eu 
Junction Growth Investors Fund Scale-up www.junctiongrowthinvestors.com
LSP Health Economics Fund II Scale-up www.lspvc.com
LSP 7 Start-up/Scale-up www.lspvc.com
Newion Investments IV Start-up/Scale-up www.newion.com
Novalis II Seed/Start-up www.noval.is
OMX Europe Venture Fund Start-up/Scale-up https://www.merieux-partners.com/venture-capital-fund
Qbic III Fund Seed/Start-up www.qbic.be
SI3 Fund Social impact fund www.shapingimpact.group/fondsen/si3-gelijke-kansen
Smartfin Ventures II Start-up www.smartfinvc.com
Tioga Capital Partners Seed/Start-up www.tioga.capital
Volta Ventures 2 Seed/Start-up www.volta.ventures
V-Bio Ventures Fund II Seed/Start-up www.v-bio.ventures
Vectis Private Equity IV Groei & Overnames www.vectispe.be

Fondsen in desinvesteringsfase

Fondsnaam Investeringsfocus Website
ARK-Angels Activator Fund Seed/Start-up www.aaafund.be
Capital-E II ARKIV Start-up/Scale-up www.capital-e.com
Capricorn ICT ARKIV Start-up www.capricorn.be
Fortino Capital I ARKIV Start-up/Scale-up www.fortino.be
Gimv Arkiv Tech Fund II Start-up www.gimv.be
Hummingbird ARKIV Start-up/Scale-up www.hummingbird.vc
Hummingbird Ventures III Start-up/Scale-up www.hummingbird.vc
imec.xpand Seed/Start-up/Scale-up www.imecxpand.com
KMOFIN 2 (LRM) Seed/Start-up/scale-up www.lrm.be
LSP 6 Start-up/Scale-up www.lspvc.com
Newion Investments III Start-up/Scale-up www.newion.com
Qbic ARKIV Fund Seed/Start-up www.qbic.be
Qbic II Fund ARKIV Seed/Start-up www.qbic.be
Vectis ARKIV Groei & overnames www.vectispe.be
Vectis Private Equity III ARKIV Groei & Overnames www.vectispe.be
V-Bio Ventures Fund I ARKIV Seed/Start-up www.v-bio.ventures
Vesalius Biocapital II ARKIV Start-up www.vesaliusbiocapital.com
Volta Ventures ARKIV Seed/Start-up www.volta.ventures

Team fondsinvesteringen

Filip Lacquet Groepsmanager Bedrijfsfinanciering Filip.Lacquet@pmv.eu +32 (0)2 274 63 40
Wouter Winnen Hoofd Fondsinvesteringen Wouter.Winnen@pmv.eu +32 (0)2 274 63 59
Christophe Behiels Investeringsanalist christophe.behiels@pmv.eu
Jeroen De Wever Investeringsmanager jeroen.dewever@pmv.eu
Joachim Exter Fund administrator joachim.exter@pmv.eu
Koen Heindryckx Senior Investeringsmanager koen.heindryckx@pmv.eu
Matthias Grumieaux Investeringsmanager matthias.Grumieaux@pmv.eu
Peter Cauwels Senior Investeringsmanager peter.cauwels@pmv.eu
Ruben Clerebaut Investeringsanalist ruben.clerebaut@pmv.eu
Issandra Tursini Business flow coördinator issandra.tursini@pmv.eu